Путівник абітурієнта. Крок 4. готуємося до ЗНО

Крок 4
 
Готуємося до ЗНО
 
 
Підготовка до вступу у ВНЗ — це, звісно, справа не одного року. Програма зовнішнього незалежного оцінювання охоплює весь курс шкільного навчання. Умова  результативного виконання тесту єдина — системні знання з того чи іншого предмета. Умова вступу  до ВНЗ передбачає ще й загальну освіченість і розвиненість. Нагадаємо, що для конкурсного відбору враховується середній бал документа про повну загальну середню освіту, результати вступних іспитів та творчих конкурсів (у разі їх проведення). Крім того, слід пам’ятати, що випуск­никам, нагородженим золотою або срібною медаллю, надається  право на першочергове зарахування (за інших рівних умов), а за визначні успіхи у вивчені профільних предметів учасникам міжнародних олімпіад, призерам Всеукраїнських учнівських олімпіад поточного навчального року до конкурсного бала зараховується додатковий бал.
Існує досить багато способів підготовки до ЗНО, починаючи із самопідготовки за шкільними підручниками, занять на підготовчих курсах, що діють при ВНЗ, репетиторської допомоги, а також за допомогою онлайн підготовчих курсів нашого сайту і закінчуючи пробним тестуванням.
Радимо почати із самопідготовки.
Ознайомтесь із розміщеними в цьому розділі матеріалами для підготовки до ЗНО-2014, опублікованими на офіційному сайті УЦОЯО. Матеріали включають програми ЗНО, характеристики те­стів, їх демонстраційні варіанти із правильними відповідями на запитання.
Використовуйте навчальну і спеціалізовану літературу тільки із грифами МОНМСУ, УЦОЯО. При виборі тренувальних тестів обов’язково зверніть увагу на відповідність їх структури характеристикам тесту у форматі ЗНО-2014..
 
Що пропонують онлайн підготовчі курси?
Системність підготовки до ЗНО-2014, яка складається з теоретичного курсу, що відповідає Програмам зовнішнього незалежного оцінювання, тематичних тестів, а також тренувальних тестів у форматі ЗНО-2014.
Поєднання теоретичного матеріалу з практичною роботою— тематичним тестуванням. Абітурієнту в кожному номері запропоновано два тести: І (вхідний), який дасть змогу перевірити наявний рівень його знань, ІІ (контрольний) — після опанування відповідного теоретичного матеріалу курсу, умови їх виконання та оцінювання.
 
Якщо із самоорганізацією у Вас не все гаразд, скористайтесь послугами   підготовчих курсів при ВНЗ або репетиторів (зауважте, оплата послуг репетитора значно вища у порівнянні з підготовчими курсами, проте Ви отримаєте індивідуальний графік й темп підготовки).
За Умовами прийому, якщо Ви на підготовчих курсах прослухали 150 аудиторних годин упродовж трьох місяців, при вступі на природничо-математичні та інженерно-технічні напрями додається 20 балів.
 
Незважаючи на обрану Вами форму підготовки до ЗНО, обов’язково ознайомитись із характеристиками тестів, зразками тестових зошитів за предметами та бланками відповідей.
 
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання (пробне тестування) — це добровільний тренінг з метою опанування процедурами проходження «бойвого» тестування в умовах, близьких до реальних. Воно проводиться за рахунок фізичних та юридичних осіб. 
Навіть, якщо Ви знаєте всю процедуру ЗНО і впевнені у своїх знаннях, треба ще й мати навички роботи із тестовим зошитом і бланками відповідей. Такі навички можуть бути відпрацьовані саме під час пробного тестування. Крім того, тестові завдання, які в ньому використовуються, розроблені відповідно до основного тестування.
Проведення пробного тестування — це по суті репетиція «бойвого» ЗНО, під час якої учаснику стає зрозумілим, що і як відбувається у день тестування. Воно проходить в аудиторіях пунктів тестування у супроводі інструкторів із додержанням чітких правил проведення ЗНО та хронометражу. Після закінчення пробного тестування його учасник отримує ключ із правильними відповідями на тестові завдання.
 
 
 
Витяг із ПОЛОЖЕННЯ
про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання
навчальних досягнень випускників навчальних закладів
системи загальної середньої освіти
 
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає основні засади проведення пробного тестування навчальних досягнень осіб, які виявили бажання взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні.
1.2. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень (далі — пробне тестування) — це добровільне тестування осіб, що мають намір вступати до вищих навчальних закладів, яке дає можливість їм ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
 
2. Учасники пробного тестування
2.1. Учасниками пробного тестування є особи, які виявили бажання взяти в ньому участь і зареєструвались у визначені Українським центром оцінювання якості освіти терміни.
2.2. Учасники пробного тестування мають право на:
отримання повної інформації про місце та час проведення пробного тестування;
виконання пробних тестів, які відповідають вимогам чинних навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів;
ввічливе та неупереджене ставлення до себе з боку осіб, відповідальних за організацію та проведення пробного тестування;
ознайомлення з правильними відповідями на тестові завдання, наданими організаторами;
отримання консультацій щодо процедури зовнішнього незалежного оцінювання.
2.3. Учасники пробного тестування повинні:
прибути до пункту пробного тестування за 30 хвилин до його початку, маючи з собою квитанцію про сплату вартості послуг з проведення пробного тестування, реєстраційну картку та паспорт або свідоцтво про народження (для осіб, яким не виповнилося 16 років);
виконувати всі вимоги фахівців, які організовують проведення пробного тестування у межах конкретного пункту пробного тестування, що стосуються процедури тестування;
під час пробного тестування не заважати іншим учасникам.
 
(Глава 2 в редакції Наказу Міністерства освіти і науки №946 від 20.10.2008)
 
4. Реєстрація учасників пробного тестування
4.1. Реєстрація учасників пробного тестування здійснюється регіональними центрами оцінювання якості освіти на підставі заяв, отриманих від осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному тестуванні. У заяві має бути вказана така інформація про особу: прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце проживання, паспортні дані (за наявності), перелік навчальних предметів із зазначенням мови, якою особа бажає виконувати тест.
4.2. Особи, які виявили бажання взяти участь у пробному тестуванні, разом із заявою мають подати копію квитанції про сплату вартості послуги з його проведення, що встановлюється згідно з чинним законодавством України.
 
6. Проведення пробного тестування
6.1. Проведення пробного тестування здійснюється за технологією та процедурами, що розробляються Українським центром оцінювання якості освіти.
6.2. Пробне тестування проводиться в пунктах пробного тестування, які добираються з числа загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів.
6.3. Вимоги до облаштування пунктів пробного тестування визначаються Українським центром оцінювання якості освіти.
6.4. Пункти пробного тестування створюються в районних (обласних) центрах та містах обласного підпорядкування.
6.5. Під час проходження пробного тестування з використанням паперових носіїв учасники заповнюють бланк відповідей типу А (завдання з вибором правильної відповіді) та бланк відповідей типу Б (у разі проведення тестування з предмета, де передбачені завдання з розгорнутою відповіддю).
 
7. Результати пробного тестування
7.1. Результат учасника пробного тестування визначається ним самостійно після виконання всіх завдань. Для цього в пункті пробного тестування після завершення тестування розміщується інформація з правильними відповідями до бланків типу А та зразком виконання завдань із розгорнутою відповіддю, що передбачають надання відповіді в довільній розгорнутій формі (бланків типу Б).
7.2. Результат учасника за виконання тестових завдань із вибором правильної відповіді (бланк типу А) визначається за сумою балів, отриманих за кожне правильно виконане тестове завдання.
7.3. Результати пробного тестування не використовуються для оцінювання навчальних досягнень учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти.
 
Коментар
Отже, Ви ознайомилися з правилами проведення пробного тестування, проконсультуватися у регіональному центрі оцінювання якості освіти, і маєте зробити такі кроки для реєстрації:
— ознайомитися із Правами та обов’язками учасника пробного тестування;
— здійснити електронну реєстрацію;
— зайти на Персональну сторінку; 
— роздрукувати Заяву та квитанції для сплати  послуг за проведення пробних тестувань;
— заповнити Заяву та надіслати поштою на адресу РЦОЯО;
— оплатити послуги з проведення пробного тестування протягом 3-х робочих днів після електронної реєстрації;
— перевірити надходження оплати та Заяви на своїй персональній сторінці (через 10 днів після сплати та відправки Заяви).
 
Help

Вибір професії, побудова власної кар'єри - ключовий момент в житті кожної людини. Майбутня професія повина бути і до "душі" і до "кишені", повина враховувати Ваші особисті риси, Вашу власну мрію. Досвід старшого покоління допомогая, але не дає відповіді на всі запитання. 
Рекомендуємо знайти трохи часу і прочитати невеличкі текстові фрагменти, що стосуються філософії вибору життєвого шляху.
Після цього натискаючи цифру у колі під сходинками малюнку, завантажте і ретельно ознайомтесь із кожним кроком технологічного періоду Вашого життя: процедури ЗНО, нормативні документи, що регламентують проведення ЗНО,  вибір професії, спеціальності та ВНЗ для вступу, поради щодо вступу і вступного конкурсу.
Таких сходинок 7, сім кроків до успіху.
Все у Вашир власних руках. Це початок самостійного життя із Вашою особистою відповідальністю за прийняті рішення. Щасти Вам.